Градоначелник Велења у посјети Источном Новом Сарајеву

Начелник општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић данас је са сарадницима примио градоначелника словеначког града Велења Бојана Контића, са којим је разговарао о успостављању институционалне, али и других облика сарадње, посебно привредне.

„Нагласак данашњег разговора је на остваривању институционалне сарадње Источног Новог Сарајева и Велења, а онда, путем те сарадње, и успостављање сарадње која нас највише интересује, али која је најтеже остварива – сарадња у области привреде“, рекао је Ћосић. Према његовим ријечима, постоји обострани интерес и за сарадњу у области спорта, културе и невладиног сектора.

„Словенија као члан ЕУ често тражи партнере ван Уније за пројекте који се финансирају из фондова ЕУ и надамо се да можемо понудити партнерство у неком од таквих пројеката“, додао је Ћосић.Градоначелник Велења истакао је да овај словеначки град има велики потенцијал у индустрији и туризму.

„Мислим да смо на добром путу да започнемо једну добру сарадњу“, рекао је Контић, наводећи да Велење има добро искуство сарадње са Бањалуком и Приједором. Контић је увјерен да постоје могућности за договор о заједничким међурегионалним пројектима који би били финансирани средствима ЕУ.

У делегацији града Велења су и представници предузећа „Есотех“ (Есотецх), фокусираног ка високој технологији у енергетици и екологији. Планирано је да гости из Словеније посјете Административни центар Владе Републике Српске у Источном Сарајеву, те предузеће „Водовод“.

Извор: СРНА