Нова ЛЕД расвјета у центру општине

Општинска управа општине Источно Ново Сарајево је у периоду од 01-07.07.2016.године, реализовала још један значајан инфраструктурни пројекат на подручју наше локалне заједнице. Наиме, ради се о пројекту који је повезао енергетску ефикасност, уштеде у енергији и повећање безбједности становништва. У самом центру општине, односно у улицама Спасовданска, Хиландарска, Стефана Немање и Николе Тесле постојеће натријумове сијалице су замијењене са новим, односно постављено је 110 ЛЕД нових расвјетних тијела.

Начелник општине Источно Ново Сарајево, Љубиша Ћосић, истиче да се ради о наставку извођења инфраструктурних пројеката на подручју наше општине, који се финансирају из буџета општине. Након завршетка реконструкције улице Цара Лазара, реконструкције спомен обиљежја погинулим српским борцима у Миљевићима, изградње кошаркашког игралишта у Центру, отворења Ловачке куће на Тврдимићима, општинска управа је заједно са изабраним извођачем радова, реализовала и овај пројекат. Вриједност пројекта је износила 47.0800,00 КМ, и његов значај се огледа у троструком ефекту. У центру општине је остварен дупло већи ниво освјетљења, уз значајне уштеде у трошковима електричне енергије, док је при томе постигнут знатно већи степен безбједности у кретању пјешака и возила у овим улицама.