Енергетско опремање објекта Средње школе „28. јуни“[:]

Пројекат „Енергетска ефикасност јавних зграда у Републици Српској“ којом је обухваћен и објекат Средње школе „28. јуни“ биће окончан у наредним данима, чиме ће бити комплетиран пројекат.

Министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске Сребренка Голић обишла је радове на реконструкцији Средњошколског центра „28. јуни“  у Источном Сарајеву, за шта је Влада Републике Српске кроз пројекат „Енергетска ефикасност“ обезбједила 450. 000 КМ. Труд  Владе Републике Српске и ресорног министарства препознало је и подржало UNDP.

Реконструкција се врши у оквиру пројекта „Енергетска ефикасност у Републици Српској“, подразумијева термичку изолацију објекта, замјену прозора, врата, LED расвјету, као и замјену фосилног горива обновљивим изворима енергије а самим тим биће смањена емисија угљендиоксида.

Начелник општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић истакао је да је ово највећи пројекат који је Влад Републике Српске подржала у текућој години у овој локалној заједници, који ће допринијети побољшању инфраструктуре у овој школи која је изграђена 1968. године.

image-0-02-05-34e22d0408e7561012d0e1f23e0ea03e643334c9dc8d7f493bda43bdc4dda526-v

Уштеда на годишњем нивоу у топлотној енергији износиће између 30. 000 до 50. 000 КМ. На подручју ове локалне заједнице у континуитету расте број становника, због чега ће се заједно са Владом Републике Српске одлучити да граде још једну зграду средње школе, истакао је начелник Ћосић.

Ћосић је захвалио ресорном министарству и Голићевој на разумијевању и подршци за реализацију овог пројекта.

[:]