Програм обиљежавања „Одбранe Сарајевско –  романијске регије“

Програм обиљежавања „Одбранe Сарајевско – романијске регије“

У току трајања Одбрамбено – отаџбинског рата Републике Српске на простору Сарајевско – романијске регије, снаге такозване Армије БиХ извеле су безброј безуспјешних офанзива. У јулу 1995 године извела је најјачу офанзиву на Сарајевско – романијском ратишту, с циљем спајања првог и другог корпуса. Иако нападнути истовремено на читавом простору Сарајевско – романијске регије, борци Војске Републике Српске су пружили херојски отпор и осујетили покушај пресјецања територије Републике Српске.

У одбрану Сарајевско – романијске регије своје животе је уградило 4.000 припадника Војске Републике Српске. Као симбол отпора српског народа на овом простору, изграђен је манастир Свети Георгије на Равној Романији, а на српском војничком гробљу „Мали Зејтинлик“, на Сокоцу сахрањен је 961 борац Војске Републике Српске Сарајевско – романијске регије.

Борачка организација Општине Источно Ново Сарајево овим путем позива све грађане да својим присуством увеличају програм обиљежавања „Одбранe Сарајевско – романијске регије“.

Овим поводом за све грађане биће обезбијеђен аутобуски превоз у петак, 16. јуна са поласком у 9.30 часова испред зграде Општине Источно Ново Сарајево.

Молимо Вас да своје присуство потврдите на телефон број 057/340-373

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ

ПРОГРАМ ОБИЉЕЖАВАЊА

Соколац – Равна Романија