Матуранти из Заједнице српских општина Косова и Метохије посјетили споменик Гаврилу Принципу

Матуранти из Заједнице српских општина Косова и Метохије (Грачаница и Вучитрн), у склопу матурске екскурзије посјетили су олимпијску љепотицу Јахорину и боравили у хотелу Бистрица.

У оквиру поменуте екскурзије, матурантима се указала прилика да посјете Источно Ново Сарајево, гдје им је у сусрет изашао наш суграђанин Драган Лучић једини лиценцирани туристички водич у Републици Српској. Матуранти гимназије и медицинске школе са Косова и Метохије, своју посјету окончали су доласком у градски парк „Гаврило Принцип“, гдје је господин Драган искористио прилику те упознао матуранте и њихове професоре са историјским настанком и значајем Источног Сарајева.

Након уводне ријечи, уз велику дозу пажње, матуранти су од Драгана чули све о хероју Гаврилу Принципу, његовом мјесту у историји као и о Сарајевском атентату.

Матуранте и професоре са Косова и Метохије, у име општине и у име свих грађана Источног Сарајева, топлом и срдачном добродошлицом поздравила је службеница општине.

На крају њихове посјете Источном Сарајеву, своје матурско путовање наставили су према Требињу и Мостару.