Сарајево: Начелник Ћосић присуствовао скупу „Иницијатива за локалне власти“

У организацији Канцеларије специјалног представника ЕУ у БиХ, USAID-а и Амбасаде Швајцарске, у Сарајеву је данас представљена Иницијатива за локалне власти.

Иницијатива за локалне власти намјерава да помогне локалним властима у оба ентитета да идентификују системске проблеме, који се првенствено односе на области здравства, јавног реда и безбједности, општинских служби и локалног економског развоја.

У ту сврху биће формирана заједничка комисија састављена од угледних међународних експерата на пољу локалне управе. Комисија ће до идућег прољећа обићи локалне заједнице у цијелој БиХ, те тражити од локалних власти да идентификују главне проблеме у областима које су предмет иницијативе.

Учесницима данашњег скупа у Сарајеву обратио се и начелник општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић.

Начелник Ћосић је испред Савеза општина и градова Републике Српске одржао, краћу презентацију о ситуацији и могућим пројектима у локалним заједницама.

18.10.2017.