Сутра отварање манифестације „Принципови дани“

У склопу традиционалне манифестације ,,Принципови дани у Источном Новом Сарајеву“ и ове године биће одржан богат културни програм.

У сриједу 27. јуна под мотом ,,И ја имам своје Сарајево“ у парку ,,Гаврило Принцип“ биће промовисана књига поезије ,,Од града до брда“ пјесникиње Даре Секулић у издању Матичне библиотеке Источно Сарајево, концерт основне и средње музичке школе и музичке акадамије Источно Сарајево, те приређена изложба фотографија о настајању општине источно Ново Сарајево аутора Рајка Паштара и изложба радова Школе иконописања православног центра за младе ,,Свети Петар Сарајевски“. Програм почиње у 18,00 часова.

У четвртак 28. јуна са почетком у 12,30 часова у Културном центру одржаће се програм под мотом ,,Нове генерације“ у част 25 година од оснивања Средње школе ,,28. јуни“ Источно Ново Сарајево, а увече од 20,00 часова у Умјетничкој галерији свечана Видовданска академија. Ова дешавање пратиће и изложбе ,,Млада Босна и Сарајевски атентат“ Бојана Стојнића из Архива Републике Српске, ,,Књижевно стваралаштво Младе Босне“ библиотекара Матичне библиотеке Источно Сарајево, изложба фотографија ,,Република Српска земља импресија“ Слободана Крстића и изложба Руског географског друштва под називом ,,Најљепша земља“.

Трећег дана манифестације, у петак 29. јуна у парку ,,Гаврило Принцип“ од 19,00 часова одржаће се ,,Конференција беба“, а од 21,00 час концерт ,,Дух старих времена“ србских православних појаца из Београда.

Завршног дана манифестације у суботу 30. јуна у Културном центру Источно Ново Сарајево од 19,30 часова биће приказан играни филм ,,Бел епок – Посљедњи валцер у Сарајеву“ редитеља Николе Стојановића.

26.06.2018.