Одржана 19. редовна сједница Скупштине општине Источно Ново Сарајево

Деветнаеста редовна сједница Скупштине општине Источно Ново Сарајево одржана је данас, 27. јула 2018. године и на њој је разматрано 10. тачака дневног реда.

На деветнаестом скупштинском засједању одборници су усвојили приједлог Одлуке о усвајању ребаланса буџета и приједлог Одлуке о извршењу ребаланса буџета Општине Источно Ново Сарајево за 2018. годину у износу 15.039.719,00 КМ.

Начелник општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић рекао је да ребалансирани буџет обухвата пет милиона кредитних средстава, од чега су три милиона намијењена за враћање старих кредита, а остатак за инвестиције.

Он је навео да, када је ријеч о инвестицијама, 800.000 КМ се односи на спортску дворану, 300.000 КМ за нови градски парк у Хиландарској улици, 700.000 КМ за Улицу Дечанска, 200.000 КМ за улицу у пословној зони и један дио за асфалтирање локалних саобраћајница.

Одборници су усвојили и Извјештај о раду начелника у органима комуналних предузећа, чији је капитал у власништву Општине и информацију о раду предузећа. У првом дијелу је садржан извјештај о раду начелника а у другом дијелу су дата и четири извјештаја о раду сва четири општинска предузећа, који су достављени од стране управе ових предузећа и служе у сврху информисања одборника Скупштине општине. Начелник Ћосић је оцијенио да су сва предузећа стабилна, али да се један број налази у незавидној финансијској ситуацији због наслијеђених дуговања.

Одборници су подржали и усвајање Регулационог плана „Центар III“, који ће садржавати стамбено-пословни простор и дио за рекреацију, а планирана је и изградња језера за које ће у наредном периоду бити утврђен доток воде, те његово санирање и уређење.

„Надам се да ће одборници Скупштине града Источно Сарајево, које се такође кредитно задужује, на својој сједници подржати наше писмо намјере у којем их молимо да нас уврсте са 300.000 КМ за финансирање на уређењу овог језера које ће бити рекреативна атракција“, додао је начелник Ћосић.

Такође, одборници су усвојили и приједлог Одлуке о именовању Савјета плана за израду Урбанистичког пројекта за рекреациону зону и викенд насеље „Тврдимићи“.

27.07.2018.