Источно Ново Сарајево учествује и у овогодишњем пројекту „Спојимо дјецу са Косова и Метохије и Републике Српске“

Општина Источно Ново Сарајево једна је од 18 локалних заједница у Републици Српској, која је и ове године прихватила учешће у осмом, по реду пројекту „Спојимо дјецу са Косова и Метохије и Републике Српске“, а чији је организатор Одбор за помоћ Косову и Метохији.

Начелник општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић, овим поводом одржао је састанак са предсједником бањалучког Одбора за Косово и Метохију Милорадом Арловом. Начелник Ћосић овом приликом је изразио жељу да наша локална заједница и ове године буде домаћин српској дјеци, пружи им гостопримство и слободу коју немају на Космету.

Овим пројектом предвиђен је долазак око 900 најбољих ученика из основних школа са Косова и Метохије у Републику Српску, уз пратњу око 80 просвјетних радника, а у наредном периоду биће познато више информација.

06.02.2019.