Потписан Уговор о финансирању активности „Професионална оријентација и професионално информисање“

Данас је у просторијама Средње школе „28. јуни“ Источно Ново Сарајево потписан Уговор о финансирању активности „Професионална оријентација и професионално информисање“, у оквиру пројекта „Про-посо“, између Општине Источно Ново Сарајево, Фондације „Wings of hope“ и Удружења „Прогрес“.

Овим пројектом је омогућено да се на прави начин врши промоција занимања, која се похађају у Средњој школи „28. јуни“, те да се утиче и на професионалну  оријентацију ученика.

Циљ овог пројекта јесте информисати ученике завршних разреда и њихове родитеље о понуди занимања које образује Средња школа „28.јуни“, могућностима која нуде након завршетка школовања и перспективи за будућност. Такође, упознати локалну заједницу са образовном политиком ове школе и перспективи завршеног занимања с циљем промовисања одређених техничких и занатских занимања и самим тим задовољења потреба тржишта рада.

Циљна група по пројекту јесу ученици 9. разреда основних школа и њихови родитељи на подручју града Источно Сарајево и ученици Средње школе „28. јуни“ Источно Ново Сарајево. Планиране активности биће реализоване у периоду од марта до маја 2019. године.

Путем овог пројекта додијељена су средства у износу од 5.700,00 КМ, уз помоћ којих ће се набавити електронски и практични уређаји чиме ће се ојачати наставни процес, а ученици ће имати боље услове за стицање практичног искуства. Такође, дијелом средстава из пројекта ће се подржати и одлазак ученика на Сајам привреде који се одржава у Мостару, као и посјета одговарајућим предузећима.

Ово је прва фаза реализације пројекта, у другој фази пројекта, која ће почети  у мјесецу септембру текуће године, планирано је стипендирање практичне наставе за ученике занатских и техничких смјерова.

27.3.2019.