Данас је у Бања Луци одржана 16. редовна Скупштина Савеза општина и градова Републике Српске, којом је предсједавао предсједник Савеза Љубиша Ћосић.

Сједница Предсједништва Савеза организована је уз подршку пројекта „Регионални програм локалне демократије на Западном Балкану“, који финансира Европска комисија у БиХ, и пројекта „Јачање савеза општина и градова у БиХ“, који финансира Влада Шведске и Влада Швајцарске.

Теме данашње скупштине су биле извјештај о раду за прошлу годину, план рада за ову годину, извјештај о материјално-финансијском пословању, разматрање модела увођења трезорског пословања у домовима здравља.

Ове године се навршава 20 година постојања Савеза општина и градова Српске, које ће се обиљежити различитим активностима, међу којима је било и одржавање данашње сједнице.