Општинска управа дала је скроман допринос акцији Матичне библиотеке Источно Сарајево, организованој поводом Међународног дана даривања књига за Народну библиотеку „Невенка Станислављевић“ Костајница. Наиме, фонд библиотеке у Костајници оштећен је током земљотреса у децембру, због чега је Матична библиотека Источно Сарајево покренули акцију прикупљања књига.

Начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић, тим поводом посјетио је данас Матичну библиотеку гдје се састао и разговарао са руководством о изазовима које је донијела протекла година, будућим плановима, те посјетио просторије библиотеке, чији фонд броји скоро 120 000 наслова и истакао да смо поносни што имамо овакву институцију на територији наше општине.

Акција за Костајницу траје до 14. фебруара – Међународног дана даривања књига, па ако већ нисте, а имате књигу коју желите поклонити, за Костајницу или Матичну библиотеку, можете то учинити и у понедјељак у просторијама Матичне библиотеке.